© AZS UŚ 2019

08 grudnia 2023

Ostatnia kolejka rundy jesiennej przyniosła Derby AZS. We własnej hali podejmowaliśmy Akademików z Krakowa. Mecz ten z pewnością zapowiadał się jako bardzo wymagający.

Spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane, obydwie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje, ale Kibice w hali przy Katowickiej 54 obejrzeli tylko jedną bramkę autorstwa naszego Kapitana Tomasza Golly. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał, a na parkiecie uwidoczniła się nasza przewaga, którą sukcesywnie powiększaliśmy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dominik Wilk oraz Marcin Jastrzembski, a jedno trafienie dołożył Michał Król. Goście za sprawą trafień Jakuba Ptaka zdobyli dwie bramki najpierw na 1:3 a potem 2:6. Zespół ze stolicy Małopolski ostatnie minuty rozgrywał
z wycofanym bramkarzem.

Kończymy pierwszą część sezonu pewnym zwycięstwem na pozycji wicelidera. Ostatnia kolejka
w innych spotkaniach przyniosła bardzo dobre rezultaty w kontekście układu tabeli. Do PKO Gwiazdy Ruda Śląska tracimy 3 oczka, a goniący nas zespół GKS-u Tychy traci do miejsca barażowego 5 punktów. Z całą pewnością runda rewanżowa przyniesie wiele emocji w kontekście walki o awans.

Na pierwszoligowe parkiety powrócimy dopiero w weekend 20/21 stycznia 2024, natomiast tydzień wcześniej rozegramy mecz 1/32 finału Pucharu Polski w Futsalu.

Tekst: Damian Barszcz